Stor Perde Modelleri

İstanbul Stor Perde Modelleri

Ofisiniz için kullanışlı ve şık bir ürün olan Stor Perde siparişinizi şimdi verin. Aşağıdaki örnek modellere tıklayarak görseli büyütebilirsiniz.

Ofis iç mekânlarında sıklıkla kullanılan stor perde modelleri; nem itici, alev geciktirici, anti-bakteriyel olma özelliklerinin yanı sıra dayanıklılığı ve kolay temizlenebilir olmasıyla da öne çıkıyor.

Stor perde modelleri; farklı stillere entegrasyonun kolay olması, çok çeşitli renk, doku, desen ve malzeme seçim olanağı sunması gibi avantajlarıyla birlikte ofisler için en iyi tamamlayıcı unsurlardan biri. Stor perde, stor perde kumaşları, kullanım alanları, nitelikleri ve temizleme adımları hakkında detaylı bilgi almak için yazının devamını okuyabilirsiniz.

Luby Tekstil olarak İstanbul’un her yerine yayılan hizmet ağımızla birlikte Kurtköy’den Kadıköy’e, Beykoz’dan Çekmeköy’e kadar geniş bir alanda ofis perde sistemleri üreticisi olarak hizmet vermekteyiz. Perde ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilir ve ücretsiz keşif olanaklarımızdan faydalanabilirsiniz.  

Ofisinize Yeni Bir Soluk Getirelim

Şık Ofis Perde Sistemleri

Ücretsiz keşif avantajıyla hemen talep oluşturun.

Stor Perde Nedir?

Özel bir mekanizmaya sahip olan stor perde modelleri, pencere çerçevesinin üst kısmına monte edilen bir kasanın etrafına sarılmış tek bir kumaş parçasıdır. Stor perdeler, pencere girintisinin içine, dışına ya da tavana monte edilebilir.

Kumaş; perdenin yaylı, zincirli ya da motorlu olabilen mekanizmaları sayesinde, yukarı doğru sarılarak açılıp kapatılır. Stor perdelerde kullanılan kumaşlar, özel yöntemlerle sertleştirilmiş kumaşlardır. Kumaşın tutturulduğu kasa, tercihe göre ahşap ya da alüminyumdan yapılabilir.

Stor perde modelleri hakkında detaylı bilgi almak için Stor Perde Çeşitleri Nelerdir başlıklı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Stor Perde Özellikleri Nelerdir?

Stor perde özellikleri sayesinde, pek çok farklı mekânda spesifik ihtiyaçlara yönelik efektif çözümler sunar:
+ Nem itici
+ Alev geciktirici
+ Anti-alerjik
+ Anti-bakteriyel
+ Islaklığa dayanım
+ Tam karartma
+ Dayanıklılık
+ Kolay temizlenebilme gibi farklı seçenekler ve bunların kombinasyonları stor perde modelleri özellikleri arasında yer almaktadır. 

Stor perde modelleri, diğer pek çok perde modelinden farklı olarak, esnek ve daha dayanıklı olmalarıyla karakterizedir. Stor perde modellerinin sağladığı faydalar:
+ Yoğun toz, leke, kir ve koku tutmama özellikleri bulunur.
+ Gerekli durumlarda temizlenmeleri çok kolay ve pratiktir.
+ Işığı ortama kontrollü bir şekilde dağıtma ya da tamamen engelleme konusunda çok işlevseldir.
+ Mahremiyet ihtiyacı olan mekânlar için ilk tercihtir.
+ Yalıtım konusunda diğer pek çok perde modelinden daha efektif çalışır.
+ Pencere ya da kapılara tam uyumlu olacak şekilde özel olarak boyutlandırılır.
+ Esnek seçenek yelpazesi sunmaları dolayısıyla çok yönlüdür ve her türlü iç dekorasyona uyumlanabilir.
+ Sade çizgileriyle zarif bir stil sunar.
+ Özellikle klasik, minimalist ya da endüstriyel tasarım yaklaşımlarında farklı seçenekleriyle birlikte dekorasyonu tamamlayıcı rol üstlenir.

Stor perde modellerinin sağladığı faydalar hakkında detaylı bilgi almak için Stor Perdenin Avantajları başlıklı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Stor Perde Kumaşının Özelliği Nedir?

Stor perde kumaşı, özel yöntemler kullanılarak sertleştirilmiş kumaştır. Bu yöntemlere, genel olarak, apre işlemi denmektedir. Apre; tekstil ürünlerinde ürünün, kullanım özelliklerini veya görünümünü geliştirmek amacıyla yapılan işlemlerdir. Apreleme ile ürüne yanmazlık, buruşmazlık, koku ve kir tutmazlık, parlaklık gibi kimyasal özelikler kazandırılabilir.

Stor perde kumaşları da bu apreleme işlemleri sayesinde;
+ Güneşe ve dolayısıyla ışığa dayanım (yıpranmayı geciktirme)
+ Yoğun toz tutmama
+ Kir ve koku oluşumunu minimize etme
+ Nem, ıslaklık gibi dış faktörlere dayanım
+ Yangın durumlarında alev geciktirici
+ Kontrollü ısı ve ışık geçirgenliği ile yalıtımı destekleyici
+ Anti-bakteriyel ve anti-alerjik olma gibi özelliklere sahiptir.

Stor perde kumaşları, alışkın olduğumuz klasik perde kumaşlarından çok daha sert bir yapıdadır. Bu sert yapılı kumaşlar sayesinde, perdenin şekli korunur ve deformasyona uğramadan uzun yıllar kullanılabilir.

Stor perde modellerinde kumaşlar oldukça geniş bir çeşitliliktedir. Stor perde kumaşları; renk, doku, desen gibi pek çok farklı açıdan alternatif seçeneklerle üretilir. Örneğin güneş ışığına çok yoğun bir şekilde maruz kalan mekânlarda, doğru kumaş seçimiyle birlikte ışık geçirgenliğinin istenilen düzeyde olması sağlanabilir.

Stor perde kumaşları için renk seçimi konusunda neredeyse hiçbir sınır yoktur diyebiliriz. Stor perde modelleri; kullanıcılara orman yeşilinden bordoya, hakiden deniz mavisine, hardal sarısından mora kadar geniş renk seçenekleri sunar. 

Stor Perde Modelleri Nasıl Kullanılır?

İşlevsel mekanizmaları sayesinde stor perde kullanımı son derece kolay ve pratiktir. Stor perde modelleri, birkaç parçadan oluşan bir yapıya sahiptir:
+ Ana mekanizma
+ Zincir
+ Kumaş
+ Etek çubuğu

Stor perdelerde ana mekanizma, bir rulo sistemidir. Perde kumaşı, bu silindir şeklindeki rulo sisteme sarılır. Perdenin kenarındaki zincir; rulo sistemini hareket ettirerek, perdenin rahatça açılıp kapatılmasını sağlar. Başka bir ifadeyle perdeyi açıp kapatmak için kenarında bulunan ip veya zincir aparatın çekilmesi yeterlidir. Zincirin, düzgün bir şekilde durabilmesi için ucunda ağırlık bulunur.

Stor perde modellerinde ana mekanizma, genellikle, tavandan veya pencereden sabitlenerek asılır. Korniş sistemine ihtiyaç olmadığı için stor perde takma işlemi de son derece kolaydır. Perde sistemini oluşturan bu parçaların hepsi aynı renkte olabileceği gibi, ufak ton farklılıkları ya da tamamen farklı renkler de kullanılabilir.

Stor perde modelleri arasında zincirli sistemlerin kullanımı bu şekildedir. Ancak farklı stor perde sistemlerinin çalışma prensibi de farklıdır. Stor Perde Çeşitleri Nelerdir başlıklı içeriğimizde yaylı, motorlu sistemlerin nasıl çalıştığını da inceleyebilirsiniz.

Stor Perde Modelleri Nerede Kullanılır?

Stor perde modelleri hem ev içi mekânlarda hem de kurumsal mekânlarda rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle modern çizgide mekânlar yaratmak için tercih edilse de farklı stil yaklaşımlarıyla bütünleştirilebilen geniş tasarım seçenekleri sunarlar.

Öte yandan stor perde modelleri, hemen hemen her pencere ve kapı tipine uyum sağlayabilir. Cumbalı pencereler, çatı pençeleri ya da Velux pencerelerde farklı kullanım olanakları vardır. Örneğin stor perdeler, cumbalı pencerelerde her çerçeveye ayrı olarak yerleştirilebilir. Böylelikle perdeler, gün içerisinde farklı yüksekliklere getirilerek ışığın mekân içerisindeki yoğunluğu kontrol edilebilir.

Stor perde modelleri, küçük pencerelerde kullanılabildiği gibi çok geniş pencerelerde de rahatlıkla kullanılabilir. Geniş pencerelere parçalı olarak yerleştirilebilmeleri sayesinde, mekân içerisindeki ışık akışının kontrollü olmasını sağlarlar. Bununla birlikte motorlu stor perde sistemleri, geniş mekânlarda perde açma-kapama işleminin çok kolay bir şekilde yapılabilmesini de sağlar.

Stor perde nerelerde kullanılır sorusunun spesifik bir cevabı yoktur. Stor perde modelleri, farklı boyutlarda üretilebilmeleri sayesinde ihtiyaca göre kişiselleştirebilme seçenekleri sunar. Bu nedenle ihtiyaçlar, beklentiler ve dekorasyonla uyumluluk gibi başlıklar incelenerek hemen hemen her pencere ve kapı tipinde kullanılabilirler.

Stor Perde, Mutfak ve Banyoda Kullanılır mı?

Mutfak ve banyolar, mimaride “ıslak mekânlar” olarak geçmektedir ve bu mekânların bazı özel ihtiyaçları bulunur. Bu tür mekânlarda kullanılacak perde modelleri; ısıya dayanıklı, nem itici, kir tutmaz ve kolay temizlenebilir olmalıdır. Stor perde modelleri bu avantajları sağlamaktadır.

Stor perde kumaşları; mahremiyet için karartma, yangın gibi durumlar için alev geciktirici, ıslak ve nemli ortamlar için nem itici, kirlenmenin yoğun olduğu ortamlar için kir ve leke tutmama gibi önemli avantajlar sunar. Bununla birlikte stor perde kumaşı, anti-alerjik ve anti-bakteriyel olma özellikleri de sağlar. Dolayısıyla mutfak ve banyo gibi mekânlarda, uygun stor perde modelleri rahatlıkla kullanılabilir.

Stor Perde, Çocuk Odalarında Kullanılır mı?

Stor perde, çocuk odalarında rahatlıkla kullanılabilir. Stor perde kumaşlarının aprelenmiş olması dolayısıyla kumaş; toz tutmamakta ve nem, aşırı ışık gibi etkenler dolayısıyla bakteri üretmemektedir. Stor perde kumaşları, anti-bakteriyel ve anti-alerjik özellik gösterir.

Bu nedenlerle stor perde kullanımının çocuk ve bebek odalarında kullanımı son derece faydalıdır.

Stor Perde Nasıl Temizlenir?

Stor perde modelleri -özel kumaş yapıları sayesinde- çabuk kirlenip, sık sık temizlik yapmayı gerektirmediği gibi, gerekli durumlarda da son derece kolay bir şekilde temizlenir. Aşama aşama stor perde nasıl temizlenir, nelere dikkat edilmelidir:
+ Stor perde kumaşı, sert bir kumaş olduğu için takıp-çıkarma sırasında katlanma/kırılma gibi problemler yaşanabilir ve kalıcı kat izleri oluşabilir.
+ Bu nedenle stor perdeler temizlenirken takma ve çıkarma işlemleri, perde rulo şeklinde sarılarak yapılmalıdır.
+ Perde çıkarıldıktan sonra, temiz ve geniş bir yüzeye serilmelidir.
+ Temizliğin ilk aşamasında kuru bir bez yardımıyla toz alınmalıdır.
+ Eğer uzun süre temizlik yapılmadıysa ve çok fazla toz biriktiyse, toz alma işlemi -sert hareketlerden kaçınılarak- elektrik süpürgesi ile yapılabilir.
+ Kumaş üzerindeki tozların, lekeli bir görünüme dönüşmemesi için toz alma işlemi yapılmadan temizlik aşamasına geçilmemelidir.
+ Stor perde temizliği, nemli bir bez yardımıyla yapılır.  Stor perde kumaşı ıslatılmamalıdır.
+ Perde temizlenirken, kumaş kaplamasının zarar görmemesi ve renginin solmaması için sert hareketlerden kaçınılmalıdır.
+ Perde kumaşının aşınmaması ve delinmemesi için ağır kimyasal içerikli temizlik ürünleri kullanılmamalıdır.
+ Küçük lekeler için içeriği uygun temizleyiciler kullanılabilir.
+ Kurutma işlemi için perdeyi, pencereye asmak yeterlidir.
+ Stor perde temizliğinde ütü işlemi gerekmez.

Stor perde temizliği yaparken -eğer çok fazla toz, kir ve leke oluşumu yoksa- perde asılı durumdayken tam boyuna indirilerek, önce kuru bir bezle tozu alınıp, ardından nemli bir bez yardımıyla aşağı yönlü hareketlerle silinebilir. Ancak temizlik, perde sistemine aşağı yönlü aşırı kuvvet uygulamadan ve hafif hareketlerle yapılmalıdır. Dikkatli yapılan stor perde temizliği, perdenin uzun ömürlü olmasına yardımcı olmaktadır.

Stor perde kumaşı; su buharı, nem, koku gibi dış faktörlerden minimum oranda etkilenir. Ayrıca üzerindeki tozları uzun süre belli etmez. Böylelikle çabuk kirlenmez, sık sık temizlik gerektirmez. Eğer perde siyah renkte değilse yaklaşık 3 ay boyunca hiçbir temizleme işlemi yapmadan konforlu bir şekilde kullanılabilir.

Stor Perde Fiyatları Ne Kadar?

Stor perde fiyatları; projeye özel olarak belirlenmektedir.
+ Seçilen kumaş türü,
+ Kumaşın rengi,
+ Doku özellikli olup olmayacağı,
+ Perdenin boyutu,
+ Işık filtresi gibi etmenler stor perde fiyatlarını projeye özel kılmaktadır.

Ekibimizle iletişime geçerek, ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize cevap verebilecek stor perde modelleri için fiyat teklifi alabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz keşif hizmetimizden faydalanarak, 20 yılı aşkın bir süredir perde sektöründe tecrübe edinen ekibimizden inceleme ve görüş talep edebilirsiniz.

Söz konusu stor perde modelleri olduğunda seçenekler hayli geniştir ve bu, bazen seçim sürecini zorlaştırabilir. Ancak tecrübeli ekibimizin; konumdan mekân büyüklüğüne, işlevden trendlere kadar pek çok konudaki değerlendirmesiyle birlikte seçim süreci kolaylaşmaktadır. En uygun fiyatlı stor perde modelleri için bizimle iletişime geçin, ofisini birlikte yenileyelim…

Ofis perde seçiminde dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi almak isterseniz detaylı içeriğimizi okuyabilirsiniz: 5 Adımda Doğru Ofis Perdesi Nasıl Seçilir?

5/5 - (2 oy)